צמיגים בחורף

צמיגים איך מטפלים בצמיגים בחורף

צמיגים הם רכיב שנמצא היום בכל כלי תחבורה בין אם זה אוטובוס, טרקטור, או רכב פרטי, צמיגים תמיד חייבים להיות איכותיים ולהבטיח נסיעה בטוחה ברכב. היות והצמיג הוא הרכיב המחבר בין הרכב לכביש יש חשיבות רכבה לצמיג איכותי ובטיחותי שיבטיח נסיעה בטיחותית ונוחה על הכביש .

בעונת החורף לצמיג יש חשיבות עליונה פי כמה, כי בעונת החורף האחיזה של הרכב בכביש חלשה יותר, ולכן נסיעה עם צמיגים פגומים שיש בהם שחיקה גבוהה ואין להם רמת ניקוז יעילה תהיה נסיעה ממש לא בטיחותית עקב כך מומלץ לנהגים השונים להכין את רכבם לחורף, וזה כולל לבדוק גם את הצמיגים של הרכב לקראת החורף ולראות האם תפקודי הצמיגים הם אופטימאליים או שיש צורך להחליף אותם בשל רמת יובש גבוהה בצמיג או בשל רמת שחיקה גבוהה בצמיג.

אז איך מטפלים בצמיגים בחורף

  • בדיקות לחץ אוויר – יש להקפיד על ביצוע בדיקות לחץ אוויר, ועל מילוי אוויר בצמיגים בהתאם להוראות יצרן הרכב, מילוי אוויר מעל המותר,או מתחת למותר לא יועיל או יסייע לצמיגי הרכב. הוא אף עלול לגרום לסיכונים מיותרים ולסיבוכים מיותרים כמו בזבוז דלק, ירידה ביכולת הבלימה של הדלק, ירידה ביכולת האחיזה של הרכב, ועוד.

  • איזון גלגלים – איזון גלגלים נועד לבדוק שכל גלגלי הרכב מאוזנים ואין צד אחד של הרכב שמפעיל לחץ על הצד השני.

  • בדיקות של מצב סולית הצמיג – בדיקה כזו נועדה לבדוק האם יש התייבשות של סוליית הצמיג, או שיש שחיקה במצב הצמיג, במקרים שאכן יש התייבשות של צמיג, או שחיקה במצב הצמיג, אזי יש להחליף את הצמיג משום שהצמיג מוגדר כבר לא תקין, בדיקות כאלו יש לבצע רק באמצעות איש מקצוע שהוא מומחה לביצוע בדיקות צמיגים.

  • הצלבת צמיגים במקרה הצורך – הצלבת צמיגים היא מהלך שנועד להבטיח שחיקה שווה בכל צמיגי הרכב, הצלבת צמיגים מתבצעת רק באמצעות איש מקצוע, ובד"כ מבצעים אותו אחרי כל 20,000 ק"מ .

  • החלפת צמיגים כאשר הצמיגים כבר אינם תקינים – במקרה שתנאי מזג האוויר הקשים של החורף , אכן פגעו באיכותם של הצמיגים יש להגיע לצמיגאי מקצועי ולהחליף את הצמיגים בהתאם לתקנות העוסקות בהחלפת צמיגים.

.