צמיגים לאופנועים

צמיגים לאופנועים

צמיגים נמצאים בסוגים שונים של כלי רכב, ובינהם גם אופנועים, יש היום שוק שלם של חברות המספקות צמיגים לאופנועים, אצל החברות הללו ניתן למצוא צמיגים לאופנועי כביש וגם צמיגים לאופנועי שטח, ןגם צמיגים לאופנועים שנוסעים גם בכביש וגם בשטח.

כאשר אנו עומדים לרכוש צמיגים לאופנוע שלנו עלינו להגדיר את הצרכים שלנו, מי שנוסע באופנוע שלו רק כדי להגיע לעבודה, יזדקק לצמיגים אחרים ממי שאוהב לנסוע באופנוע כאופנוע שטח, ואוהב לבצע ביצועי אקסטרים על מרחבי הדיונות.

צמיגים לאופנוע שטח יהיו להם מאפיינים אחרים ונתונים אחרים מצמיגים לאופנוע רגיל.

החלפת צמיגים לאופנוע אימתי ?

  • כאשר האופנוע נסע עם הצמיג יותר מ-70,000 ק"מ

  • כאשר אנו משתמשים באותו צמיג כבר 4 שנים

  • כאשר הצמיגים שחוקים ויש בהם חריצים שעומקם אינו עולה על 2 מ"מ

  • כאשר צמיגי האופנועים עברו תהליך בליה כימית והם כעת יבשים מדי, ומסוכן לנסוע איתם על הכביש.

כדאי לזכור שנסיעה עם צמיג שאינו תקין היא נסיעה מסוכנת ולא בטוחה, זוהי נסיעה שבה רמת האחיזה של האופנוע בכביש היא נמוכה, ורמת הבטיחות במהלך הנסיעה היא נמוכה, בנוסף לכך יכולת הבלימה היא נמוכה ויש סיכוי גבוה למצבים כמו איבוד שליטה על האופנוע, ולתאונות אופנוע.

אז איך מחליפים צמיג בצורה הטובה ביותר

  • אם החלטתם להחליף צמיג באופנוע תמיד כדאי לרכוש צמיג ששייך לחברת צמיגים ידועה ובעלת מוניטין, ולא לחברת צמיגים אנונימית שלא יודעים מי עומד מאחוריה והאם היא באמת תיתן אחריות וגב מקצועי בעת תקלה אמיתית .

  • כאשר אנו מחליפים צמיגים לאופנוע תמיד צריכים לרכוש צמיגים בהתאם להוראות היצרן, ולכן יש לרכוש צמיגים שיש להם מידות ונתונים הרשומים על רישיון האופנוע שלנו.

  • יש להקפיד על רכישת צמיגים המתאימים לאופן השימוש שלנו באופנועים , מוכר הצמיגים ידע למכור לנו את הצמיגים המתאימים אם נאמר לו שאנו רוכבים באופנועים בעיקר למטרות רכיבת שטח על דרכי עפר, או שאנו רוכבים באופנועים כדי להפטר מהפקקים של ת"א ולמצוא חניה בקלות.

כל אחד מהמקרים הללו דורש צמיג אחר, בעל נתונים שונים.